Cicho/Тихо

Spektakl CICHO/ТИХО został zakwalifikowany do I etapu 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

www.sztukawspolczesna.org

Cicho/Тихо

na podstawie dramatu Magdaleny Drab „Lekcja/Temat/Igor”

Losy głównego bohatera inspirowane są historiami żyjących we Wrocławiu przedstawicieli mniejszości ukraińskiej.

Ihor/Igor nie jest podekscytowany pierwszym dniem w polskiej szkole. Snuje tysiące mrocznych scenariuszy, boi się braku akceptacji. Dlaczego? Przecież to, co najgorsze, już teoretycznie za nim.

Spektakl Cicho/Тихо jest częścią projektu realizowanego przez fundację Teatr Układ Formalny w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Działania projektowe skierowane są do młodzieży między 12 a 18 rokiem życia. Każdemu pokazowi towarzyszyć będą warsztaty pogłębiające tematykę spektaklu o kwestię grupowych mechanizmów reakcji na szeroko rozumianą inność. Przedstawienie prezentowane będzie nie tylko w WTW, ale także w szkołach Dolnego Śląska.

SCENARIUSZ: Magdalena Drab

REŻYSERIA: Katarzyna Dudzic-Grabińska

KONCEPCJA I KIEROWNICTWO PROJEKTU: Przemysław Furdak

SCENOGRAFIA: Agnieszka „Alex” Aleksiejczuk

MUZYKA: Tymoteusz Witczak

KONSULTACJA MERYTORYCZNA: dr Kamila Kamińska-Sztark

OBSADA: Maciej Tomaszewski (gościnnie), Paulina Mikuśkiewicz, Olga Żmuda, Jerzy Górski, Adam Michał Pietrzak, Maciej Rabski

CZAS TRWANIA SPEKTAKLU: 60 minut

PREMIERA: 28 października 2019 roku; Scena na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego

KOPRODUKCJA: Wrocławski Teatr Współczesny

Dofinansowano ze środków Miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Patronat Konsula Honorowego Ukrainy we Wrocławiu.

Patronat honorowy Prezydenta Wrocławia.

PARTNERZY: Urząd Miasta Wrocławia, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Fundacja Ukraina, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, Fundacja Peryferia

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 14. ROKU ŻYCIA


ZDJĘCIA

Filip Wierzbicki