Dawno, dawno temu... a właściwie dziś wraz ze wschodem słońca, na świat przyszła muszka Jętka. Maleńki rozmiar nie przeszkadza jej wcale w snuciu wielkich planów. Marzy o tym, by każdego dnia kąpać się kroplach rosy na innej łące, chce bzyczeć najgłośniej na świecie, wygrać zawody w lataniu na czas i zwiedzić każde mieszkanie w mieście. Jest tylko jeden problem... Nasza bohaterka nie wie jeszcze, że wszystkie muszki z jej rodziny żyją jeden dzień. Na realizację swych planów ma czas tylko do zachodu słońca. Co zrobi? Czy ktoś dołączy do niej w trakcie wyjątkowej podróży?


Zapraszamy widzów dużych i małych do śledzenia zabawnych i poplątanych losów naszej bohaterki. Spektakl W Stronę Słońca” jest dla nas wyjątkowy nie tylko dlatego, że pierwszy raz otwieramy się na tak młodego widza, wracamy równocześnie do naszych lalkarskich korzeni. W zabawnej historii o muszce ukryliśmy sporo istotnych pytań. Jak zawsze, staramy się dotknąć nieoczywistego tematu. Zapytamy o to, czym jest odchodzenie? Jak można się na to przygotować? Czy da się rozmawiać o przemijaniu z najmłodszymi? Mamy nadzieję, że nasz spektakl stanie się platformą do takiej rozmowy. Krąg życia dotyczy nas wszystkich, być może poprzez historię odważnej Jętki, łatwiej będzie odpowiedzieć na trudne pytania zadawane przez pociechy.


scenariusz i reżyseria MACIEJ RABSKI

muzyka SZYMON STERGIADIS

animacje multimedialne ANNA SZALWA

projekcje AGNIESZKA BŁASZCZAK

formy/lalki MACIEJ RABSKI

scenografia ZESPÓŁ

kierownik produkcji PRZEMYSŁAW FURDAK

obsada WIKTORIA CZUBASZEK, JERZY GÓRSKI, PRZEMYSŁAW FURDAK, PAULINA MIKUŚKIEWICZ, ADAM MICHAŁ PIETRZAK, MACIEJ RABSKI


PREMIERA 22 czerwca 2019 roku, Pracownia Projektów Międzykulturowych Zajezdnia, Stowarzyszenie TRATWA


SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 5 DO 105

Produkcja spektaklu dofinansowana ze środków Gminy Wrocław — www.wroclaw.pl


PARTNERZY Gmina Wrocław, Stowarzyszenie TRATWA, Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

fot. TOBIASZ PAPUCZYS